TRUMA

Dlouholetým dodavatelem topných a ventilačních systému do našich obytných aut RIMOR, BluCamp i Eura Mobil a do mnoho dalších, je výrobce Truma. Společnost byla založena Philippem Kreisem v roce 1949 a za posledních 70 let dosáhla mezinárodního úspěchu, přičemž si zachovala status rodinného podniku. Název Truma je synonymem vytápění pro všechny majitele obytných vozidel v celé Evropě. Dnes je Truma dodavatelem topných systémů, klimatizací, ohřívačů vody a dodávek plynu pro rekreační vozidla.

Jak to začalo? Něco málo z historie.


Všechno to začalo v roce 1949, kdy Philipp Kreis po návratu z války otevřel jazykovou školu v Mnichově. Po válce bylo obtížné pořádat večerní kurzy kvůli nedostatku elektřiny, proto dostal nápad vytvořit plynovou lampu, kterou si sestavil ve svém obývacím pokoji. Tu bylo možné použít se všemi druhy hořlavých plynů, a tím Kreis vyřešil problém osvětlení v místnostech bez elektřiny.

Poptávka byla tak velká, že brzy začal vyrábět a prodávat lampy ve velkém množství a zanedlouho zaregistroval svou firmu pod názvem „Truma“. Toto jméno si vybral na počest tehdejšího amerického prezidenta Harryho S. Trumana, kterého obdivoval za podporu ekonomické obnovy Německa. Jak věci postupovaly, učitelé jazyků na jeho škole nakonec přestali učit a soustředili se na vývoj a výrobu lamp.

 

 • Z roku 1954 tu máme první radiátor Truma, plynový ohřívač, který byl díky své výfukové soustavě vhodný také pro použití v domácnosti a motorových vozidlech.

 

 • V roce 1961 vyvinul Philipp Kreis první oficiálně uznané topení pro karavany/obytná auta, Truma-matic, a tím konečně umožnil zimní kempování.

 

 • Od roku 1963 do současnosti provází logo Truma charakteristický kruh plamene.

 

 • V roce 1972 se Truma rozhodla založit vlastní servisní oddělení, aby mohli zákazníkům nabízet služby přímo v kempech po celém Německu.

 

 

Od minulosti po současnost

 • V roce 2007 uvedla společnost Truma na trh novou generaci - řadu Combi. Zařízení nabízejí vytápění a teplou vodu v jednom! Navíc se mohou pochlubit extrémně vysokou účinností až 97%. Topení a ohřev vody řady Truma Combi můžete aktuálně hledat i v našich obytňácích Rimor, BluCamp a Eura mobil, a to v řadách Truma Combi C4 nebo C6
 • V roce 2011 představila společnost Truma vůbec poprvé řadu komfort Aventa, první vpád na trh klimatizací pro obytná auta.

V našich vozech Rimor, BluCamp a Eura Mobil

 • Všechny modely Rimor jsou vybaveny ohřívači Truma Combi a digitální řídicí jednotkou CP Plus, kterou Rimor dodává jako standard. Díky řídicí jednotce CP Plus můžete snadno a pohodlně regulovat teplotu okolí i vody v obytném voze. Pokud je nainstalována klimatizace Truma i kombinovaný ohřívač, funkce automatické klimatizace automaticky reguluje teplotu ve vozidle.
  Dalším zařízením, které Rimor standardně nabízí u všech modelů (Seal, Evo, Super Brig), je Truma MonoControl CS, regulátor tlaku plynu se senzorem nárazu pro systémy s jednou lahví. Senzor nárazu vám umožní bezpečně zahřát karavan i za jízdy.
 • Stejně jako Rimor, tak i Eura Mobil a BluCamp obytná auta mají ve své standartní nabídce ohřívače Truma Combi, u některých modelů naleznete řídící jednotky CP Plus (digitální) a u jiných zase CP Classic (manuální). Zároveň se v modelech liší typy ohřívačů Truma Combi C4 nebo C6. Každý model je znovu vybaven regulátorem tlaku Truma MonoControl, v příplatkové výbavě můžete vsadit na typ Truma DuoControl, regulátor tlaku plynu se senzorem nárazu pro systém odběru plynu z dvou lahví naráz
 • Truma DuoControl, či filtry plynu, které zabraňují znečištění plynového systému, si u nás v Karavany Humpolec můžete nechat namontovat při koupi vozu.

 Jak to vypadá a funguje v sídle velkého dodavatele?

Hlavní budova Round Building, jejíž kulatý tvar (stejně jako logo) připomíná příjmení zakladatele společnosti Kreis, což v němčině znamená „kruh“.je vybavena pokročilou technologií a otevřenými a příjemnými prostory, které podporují flexibilní pracovní styl. Velmi speciální jsou tzv. „buňky“, které odkazují na kempování v obytných autech a dodávají kampusu nádech originality.

   

 • CTI - CENTRUM PRO TECHNOLOGII A INOVACE

  Postaveno v roce 2005 s cílem poskytnout svým zaměstnancům kreativní prostor pro rozvoj nových nápadů, je v něm oddělení výzkumu a vývoje, dílny, nákupu a IT. V otevřeném prostoru je i skutečný karavan používaný jako relaxační prostor, který slouží také jako zdroj inspirace pro typ prostředí, pro které jsou produkty Truma určeny.

 

 • V areálu se nacházejí také nejmodernější laboratoře:

  Chladicí a klimatické komory jsou schopny simulovat všechny druhy klimatických podmínek (od -30 ° do + 50 ° C), klimatická komora může také simulovat relativní vlhkost 50 až 80%.
  Zkušebna odolnosti, kde se reprodukuje životní cyklus produktů. K dispozici jsou čtyři klimatické skříně pro testy odolnosti, které mohou simulovat extrémní podmínky (-40 až +180 ° C a vlhkost až 95%);
  3D tiskárna pro tisk komponentů pro prototypy.

           

 • VÝROBA

Na dvou výrobních linkách může projít až 600 topných jednotek denně. Výroba je plně automatizovaná, používá se pět robotů, což zaručuje krátké doby cyklu, maximální přesnost a energetickou účinnost.

 

 • SKLAD

  Výrobky jsou přepravovány ze skladu na různé úrovně výroby systémem AGV (Automated Guide Vehicle), který má nosnost 500 kg. Sklad má kapacitu 3 500 míst v 5 uličkách.

 • SERVIS

  V servisním středisku je dílna pro montáž a opravy zařízení Truma a moderní školicí středisko pro prodejce, servisní partnery, dovozce a zaměstnance.