Novinka v podobě nového modelu XTURA 4x4 na podvozku Mercedes-Benz Sprinter 

Eura Mobil letos na jaře 2024 představí svou novinku, která zaujme hlavně dobrodružné cestovale. Zákledem tohoto nadupadného vozidla je Mercedes-Benz Sprinter 419 CDI, pod kapotu má 190 koní. Motor Vás zaujme kombinací 9-stupňové automatické převodovky 9G-Tronic a pohonem všech 4 kol Vám zajistí bezproblémovou jízdu i v náročném terénu. 
Podvozek je dále vybaven manuální klimatizací, 2x airbag, denním svícením, 16"kola či elagabntními blatníky. Nezbytnou součástí výbavy je také isofix pro vaše pohodlí.
 

 Nástavba z polyesteru

Eura Mobil má speciální vyvinutou nástavbu, která se vyjímá svým aerodynamickým tvarem kapoty nad kabinou, tmavými akcenty a zaoblenými rohy. Bez použití dřeva je založena na technologii Eura Mobil Sealed Structure její mohutná konstrukce. Chemické a mechanické namáhání, vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, dlouhá životnost (10 let záruka vodotěsnosti), tak to je výsledek karoserie s vysokou torzní tuhostí. Tloušťka stěna/střecha/podlaha: 30/30/85 mm, tak s těmito parametry je vozidlo vybaveno do všech povětrnostích podmínek.
 

 

Energetická samostatnost

Výrobce novinky Eura Mobil Xtura je energetická autonomie zajištěna až na 20 dní. Výkonná lithiová baterie s kapacitou 330 Ah a výkonné solární panely o výkonu 2x120W na střešním nosiči by se nechalo doslovat nazvat "palubní elektrárnou" společně s mobilními skládacími solárními panely. Tato kombinace tvoří základ pro mimořádně dlouhý dojezd. XTURA nabízí možnost dobíjení energie prostřednictvím výkonného alternátoru s nabíjecím výkonem 60 A i během jízdy, což vám umožňuje v závislosti na podmínkách používání zůstat dokonce déle nezávislí na elektrické síti. Pro dobíjení baterie, vaření či klimatizaci je vám také k dispozoci 3kW měnič.

 

Interiér

Interiér Xtury je ve světlých tónech, které působí luxusně a pohodlně. Nábytek ve vozu je z kvalitních materiálů s dekorem Chalet Rustico. Sezení tváří v tvář dominuje v přední části vozu. Pohodlná podélná lůžka o rozměrech 195x80 cm a 196x80 cm se 7-zónovými matracemi ze studené pěny Vám zpříjemní nocleh díky své délce vozu 6,88 m a šířce pouhých 2,20 m se budete cítit komfortně.

Kuchyně

Kompresorová lednička s objemem 146 litrů není závislá na plynu a její provoz funguje pouze na elektřinu. Neobvyklým doplňkem v základní výbavě tohoto modelu je kombinový sporák se dvěma plynovýma plotýnkama a jednou indukční varnou deskou. Za příplatek lze kuchyň dovybavit i troubou k pečení. Ve vozidle je k dispozici místo na 2 plynové 11 kilové láhve. Kromě kombinovaného sporáku se kuchyně může také pyšnit svými černými matnými doplňly (vodovodní baterie, úchyty na šuflatech, věšáky na utěrky aj.). 

Koupelna

Toaletní místnost je umístěna na straně spolujezdce. Koupelna navzdory rozměrům vozu pod 7 m nabízí plnohodnotnou sprchu, což umožňuje řešení otočné stěny - tzn. že v případě potřeby můžete stěnu společně s umyvadlem a velkým zrcadlem otočit nad WC. Vozidlo vlastní nádrž na čerstvou vodu 145l a nádrž na odpadní vodu 105 l, kde obě jsou izolovány a vyhřívány. Také elektrický vypouštěcí ventil je chráněn před nepříznivým počasím (mrazem). V obytné části ale také v koupelně se nachází podlahové topení, kde teplotní pohodu zajišťuje teplovodní topný systém Alde. Za příplatek lze také dokoupit teplovodní vytápění pro kabinu řidiče. 

Všechny důležité parametry výkonu a rezervy palubní sítě můžete zobrazit díky displejům Bord-Control prostřednictvím ovládcího panelu či chytrého telefonu. Pokud se rozhodnete pro volitelný navigační systém Garmin-World Wide vozu Xtura bude Vás udržovat na správné ceště, a to i na nezpevněných cestách. Pro ještě větší bezpečnost tu máme funkci satelitního tísňového volání, nezávislé na mobilní síti.

Xtura se vyrábí na podvozku Mercedes-Benz Sprinter 419 CDI se 140 kW. Jistě Vás zaujme automatická 9 stupňová převodovka 9G-Tronic. Provozní hmotnost vozidla je 3 600 kg a maximální povolená hmotnost 4 100 kg. Rozměry vozidla: délka 6 880 mm, šířka 2 190 mm a výška 3 050 mm. 

Pokud by Vám vozidlo v základní výbavě nevyhovovalo a rády by jste něco navíc, k dispozici jsou další volitelné balíčky. 

Pro více informací nás určitě neváhejte kontaktovat - sériová výroba započne na jaře 2024.