Příběh Eura Mobilu se píše v německém Sprendlingenu poblíž Mohuče.

  • Společnost byla založena v roce 1959 jako výrobce karavanů pod názvem ´´Blessing WohnVagen´´. Roku 1969 změnila název své značky na ´´Eura Caravan´´

  • Roku 1983 společnost Eura Mobil, tak jak ji známe již dnes, začala stavět obytná auta.Soustředěním se na tento typ vozů se společnost Eura Mobil stala specialistou v oboru. 

       

  • V roce 1997 Eura Mobil představil obytné auto Contura a tím odstartoval produkci těchto poloitegrovaných vozů.

         

  • V roce 2002 Eura Mobil slavnostně otevřel své ´´Reisemobil Forum´´. První komunikační a informačního centrum pro nadšence do obytných automobilů. 

         

  • Od roku 2005 je Eura Mobil součástí francouzské skupiny Trigano Group, která má moderní výrobní závody po celé Evropě.
  • Rok 2007, čtvrtá generace modelu Integra byla představena jako nová vlajková loď společnosti Eura Mobil na Caravan Salonu 2017 v Düsseldorfu.


  • Minulý rok, 2019, Eura Mobil oslavil 60ti leté výročí. U této příležitosti  byla na Caravan Salonu 2019 představena nová luxusní polointegrovaná Contura a nový interiér Beach-Home pro modely Activa One.


  • 2020! Eura Mobil přichází s řadou novinek. Největším milníkem pro Eura Mobil tento rok však je Nové fórum Reisemobil, to bylo přestavěno a otevřelo své brány návštěvníkům 1. října 2020. Nová výstavní plocha má 3 000 metrů čtverečních a je zde prostor až pro 50 vozidel.Se značkami Eura Mobil, Karmann-Mobil a Forster Reisemobile pokrývá společnost celé spektrum vysoce kvalitních obytných vozů a dodávek.  Ve vývoji se zaměřuje na inovativní nástavby z plastu vyztuženého skleněnými vlákny (GRP) a dvojité podlahy. Řada vozidel Eura Mobil úrávě teď zahrnuje 6 modelových sérií: Activa One (Alkovna), Contura (Polointegra) Profila T (Polointegra), Profila RS (Polointegra), Integra Line (Integra) a Integra (Integra). 

Mise společnosti Eura Mobil
´´ Velký důraz klademe na flexibilní a osobní firemní strukturu a spokojené zaměstnance.
Na veletrzích a v závodě ve Sprendlingenu hledáme přímý kontakt s každým, kdo se zajímá o obytné automobily.
Spolu s kvalitou našich produktů je to základ našeho úspěchu.
Eura Mobil se považuje za specialistu na obytné automobily. Stavíme obytná auta - a nic jiného.
Žádné kompromisy ve vývoji nebo výrobě nemohou ředit naše nápady pro nová vozidla.
Takto Eura Mobil vytváří výjimečně spolehlivé a praktické obytné vozy.
Rádi bychom vás přesvědčili touto důslednou filozofií kvality.´´