CESTOVÁNÍ BEZPEČNĚ!

 • V době koronavirové krize je obytné auto skvělou volbou pro cestování a trávení volného času!
 • Obytňák je vynikajícím pomocníkem pro udržení sociálního a bezpečného odstupu.
 • Můžete s ním cestovat kam chcete a pokud se na některém přeplněném místě necítíte bezpečně, pak můžete změnit destinaci a nebo rovnou cíl Vaší cesty. Fantazii se meze nekladou, avšak pokud Vám plány zkazí některá nová vládní nařízení, během chvíle se zvládnete přizpůsobit a vyrazit na dovolenou jinam, bez všech zdlouhavých problémů se stornováním zájezdu a podobných nepříjemností.
 • Auto nabízí nezaměnitelnou rodinnou atmosféru a váš druhý bezpečný domov na čtyřech kolech.
 • Neváhejte se na nás obrátit s Vašimi dotazy, se vším Vám rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.  Pokud jste ve světe kempingu nováčky a přemýšlíte nad koupí obytného auta, přečtěte si pár základních typů, které jsme pro Vás níže připravili.                                                                            

 

 

VOZY DEZINFIKUJEME OZONEM!

 • Zabijí bakterie, patogenní mikroby, viry, plísně, houby, alergeny a roztoče,
 • odstraňuje nepříjemné pachy,
 • osvěžuje,
 • dezinfikuje a ozonizuje vnitřní vzduch. 

Kupujeme obytné auto - co máme zvážit a na co máme myslet?

V případě, že jste se již rozhodli pro objevování světa obytným autem, právě se hrnete do pořádného dobrodružství, které začíná právě jeho koupí! 
U nás, v  Karavany Humpolec, naleznete italskou značku obytných aut RIMOR a německou značku EURA MOBIL.

Pokud jste ve světě karavaningu a kempingování nováčky a nemáte ponětí, kde začít, jak vybrat nejvhodnější model, a kterým věcem přikládat pozornost, máme pro vás pár základních tipů. Není to taková věda, jak se možná ze začátku může zdát, stačí si položit pár otázek.

Typy aut = Alkovna / Polointegra / Integra / Van (dodávka)

 

1) Alkovny
(Activa One Eura Mobil)             (Super Brig Rimor)

2) Polointegrovná obytná auta

    (Profila T 696 EB Eura Mobil)                 (Seal 95 PLUS Rimor)

3) Integrovaná obytná auta                                                                                                                                      4) Obytné dodávky

(Integra Line Eura Mobil)     (VAN EURA MOBIL)

1. Kolik osob s Vámi bude cestovat?

Důležité kritérium číslo jedna je bezpochyby počet osob, který s Vámi bude cestovat. Cestujete sami, jako pár nebo jste početná rodina? Máte v plánu na cesty zvát i přátele, nebo Vám budou společnost dělat děti či vnoučata?

Na tomto základě si stanovte první podmínku: minimální počet certifikovaných sedadel a minimální počet lůžek. Auto může mít více sedadel, ale dávejte pozor na to, aby byla certifikovaná. Také si rozmyslete, jaké pásy by měla sedadla mít, pro děti budete nejspíše preferovat tříbodové, pro dospělé dvoubodové, uvažujte také nad isofixem pro vaše nejmenší (mechanismus pro upoutání dětských autosedaček). 

Eura Mobil Activa One, v obytném autě pro 6 lidí máte k dispozici 2 x ISOFIX. ISOFIX je standartním vybavením pro všechny vozy Eura Mobil.

2. Kolik lůžek a jaká potřebujete?

Druhá podmínka: počet lůžek a jejich typ. Některá lůžka jsou fixní - tyto postele jsou tedy vždy připravené, nemusíte s nimi nijak manipulovat a ihned si můžete lehnout. Možnosti fixních postelí jsou například: královská lůžka (manželská postel), velká letiště, dvě oddělené postele, palandy pod sebou, postel v alkovně (spaní nad kabinou řidiče) atd. Dalším typem lůžek jsou právě ta manipulovatelná - čili k jejich použití je třeba lůžko stáhnout buď manuálně nebo elektricky (polointegrované a integrované modely). Poslední typ lůžka je lůžko sestavitelné ze sezení - zadní sedačky tedy pomocí doložných polštářů a stahovatelného stolku složíte v postel.

 • Postel v alkovně je fixní a bývá opravdu prostorná, proto tuto možnost často volí rodiče s dětmi, kteří tento prostor využívají jako takový hrací koutek pro své ratolesti. S touto postelí se nemusí nijak manipulovat, a tak zde můžete ponechat všechny hračky, zatím co pokračujete v cestě. Prostor nad kabinou řidiče také vytváří celkově prostorný dojem celého auta. Navíc lze ve většině modelů složit lůžko i ze sezení.
 • V případě volby polointegrovaného či integrovaného vozu můžete mít k dispozici jak fixní postele, tak právě ta stahovatelná či složená z posezení.

U nás, v Karavany Humpolec, naleznete všechny typy vozidel. U značky RIMOR to jsou alkovny, polointegrované vozy a dodávky. Značka Eura Mobil zase nabízí alkovny, polointegrovaná auta i plně integrovaná auta.

 

3. Jak dlouhé by auto mělo být?

V podstatě jsou dvě skupiny lidí, jedni chtějí co nejkratší/nejmenší vůz, a ti druzí naopak preferují hodně místa. Populární hranicí mezi krátkými a dlouhými modely bývá hodnota 7 metrů. 

Kratší modely jsou obecně preferovány v případech, kdy máte v plánu v autě spíše jen přespávat, pro méně početnější skupiny, páry. Delší modely jsou samozřejmě komfortnější ve chvíli, kdy vás je více, v autě trávíte čas a využíváte jej, často zde vaříte a společně jíte, i při deštivých dnech a špatném počasí se více prostoru určitě hodí.. 

Delšího obytňáku se určitě nemusíte obávat, věřte, že si rychle zvyknete a vytvoříte si smysl pro délku, kdy už bezproblému dokážate odhadnout co je možné a co ne. Při tom vám také mohou pomoci různé parkovací či couvací kamery, které Vám rádi namontujeme přímo u nás, dle Vašeho výběru.

Promyslete si tedy, jak budete auto využívat a stanovte si třetí podmínku: krátké x dlouhé. 

4. Jak chcete mít oddělené místnosti?

 • Chcete mít v obytném autě jeden velký a vzdušný prostor, nebo dáváte přednost soukromí? Pokud preferujete druhou možnost, vybírejte modely, které mají v hlavním prostoru umístěné dveře. Můžete si tak zavřením dvěří oddělit tzv. "spací část vozu" od té "obytné".
 • Další dělení obytného prostoru se týká koupelny. Některé půdorysy mají sprchu a wc dohromady v  jedné mísnosti. V jiných typech rozložení najdete sprchu zvlášť a wc s umyvadlem také zvlášť. 
  Zde se nabízí zásadní otázka: hodláte spát převážně v přírodě nebo plánujete být převážně v kempu? Protože v druhém případě budete většinu času využívat zařízení kempu a prostorná koupelna pro vás může být druhořadá. Oddělené mísnosti jsou samozřejmě prostornější a nabízí větší soukromí.

Čtvrtou podmínkou tedy je: oddělená sprcha a wc X společná koupelna, oddělená ložnice od obývací části X jeden společný prostor

 Pokud jste fanoušky vzdušných prostorů, možná by Vás mohla zajímat polointegrovaná Profila T značky Eura Mobil a nebo integrovaná Integra Line 660 EB, od Eura Mobilu.

6. Kolik prostoru potřebujete v garáži?

Je úžasné, kolik místa můžete mít a kolik si toho s sebou vlastně můžete vzít, avšak možná postupem času přijdete na to, že méně je někdy více a zaměříte se na věci, které opravdu při cestování nebo dovolené využijete. 
Do velkých garáží se Vám může vejít i motorka nebo skútr. Přemýšlejte ale také nad tím, zda budete v garáži vozit například kola nebo si od nás necháte na auto připevnit držák kol?

V případě, že velkou garáž využijete, stanovte si ji jako další podmínku na seznamu.

Náš tip na vůz s velkou garáží je Rimor Seal 5 na podvozku FIAT, a nebo EVO 5 s podvozkem FORD.

7. Jaký máte rozpočet a které volitelné vybavení potřebujete?

Důležitý faktor v rozhodování je samozřejmě Váš rozpočet. Je důležité věnovat pozornost nejen ceně auta, ale také se zaměřit na výbavu a funkce, kterými vůz disponuje a sedí Vašim potřebám. Dále také na různá volitelná příslušenství, což je například markýza, držák kol, solární panel, rádio a navigace, zpětná kamera, moskytiéry, nástavbová baterie, potahy sedadel a mnoho dalších. Volitelné vybavení montujeme přímo u nás podle Vašich požadavků.

 • V případě, že uvažujete o značce Eura Mobil, máte na výběr několik modelových řad na podvozcích Fiat (Contura a Profila T na podvozku Mercedes)
  řada Activa One je řada modelů s alkovnou do 3,5 tuny
  řada Profila nabízí polointegrované vozy, většinou do 3,5 tuny. Profila T máme na skladě do 3,5 tuny, ale i nad 3,5 tuny.
  řada Contura je luxusní řada polointegrovaných aut značky Eura Mobil, nově na podvozku Mercedes. Tyto auta budou vždy nad 3,5 tuny.
  - v řadě Integra nalezenete integrované vozy. Modely Integra Line jsou ve většině případů do 3,5 tuny, modely Integra, vlajkové lodě Eura Mobilu,  jsou již nad 3,5 tuny.
  - řada VAN nabízí obytné dodávky do 3,5 tuny na podvozku Fiat.

 • Pokud přemýšlíte nad značkou Rimor, i zde jsou na výběr různé modelové řady, auta jsou vždy do 3,5 tuny, na podvozcích Fiat nebo Ford.
  - modely Seal zahrnují jak alkovny, tak polointegrované vozy, jsou pro Vás připravené na podvozcích Fiat
  modely EVO jsou obdobou řady Seal, tyto ale na podvozcích Ford
  v modelech Horus naleznete obytné dodávky/vany
  - modelová řada Super Brig, jak už název napovídá, je top třída alkoven a polointegrovaných aut od značky Rimor. To se vyznačuje moderním a luxusním provedením interiéru nebo různými vychytávkami jako je například: chytře navržená kuchyň (zde naleznete vytahovatelnou vodovodní baterii/kohoutek dřezu, dvojité šufle, lednice otevíratelná z obou stran, digestoř..), výkonné topení Truma a vyhřívané nádrže, zabudovaná LED světla a mnoho dalšího.

Pokud jste ještě neviděli jak Super Brig od Rimoru vypadá, napravte to zde: Super Brig alkovna

Jak to u nás v Karavany Humpolec chodí:

Ať už máte ve všem jasno, nebo si raději necháte poradit, rádi Vás přivítáme u nás, na naší provozovně ve Světlici u Humpolce (D1 EXIT 90 - Humpolec)
V případě zájmu o prohlídku vozů Vás prosíme o sjednání schůzky. Jedině tak máme jistotu, že se Vám budeme plně věnovat.

A jak to u nás funguje?
1) Vyberete si z naší nabídky (projdeme s Vámi auta, rádi zodpovíme dotazy nebo poradíme s výběrem)
2) Pošleme detailní specifikaci vozu
3) Informace s Vámi konzultujeme
4) Projednáme financování, podepisujeme kupní smlouvu, čekáme na zálohu, platíte, přebíráte auto a odjíždíte
5) Na přání vyřídíme registraci vozu s předáním SPZ

KATALOGY K PROHLÉDNUTÍ ZDE: 

Eura Mobil                                                              Rimor